23 lip 2012

skrawki z podróży

"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, 
bo mogę za Tobą nie nadążyć. 
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."

Albert Camus


Myślałam, że podróżując nadgonię trochę półkę z nieprzeczytanymi książkami ale zapomniałam, jak szybko wtapiam się w krajobraz za oknem i rozmyślam o wszystkim i o niczym. 
W głowie zapadł mi jeden z obrazów. Starsza kobieta w dżinsach, w koszuli zawiązanej w pasie na kokardkę, makijażem i podkręconymi włosami wsiada do przedziału. Otwiera okno a za nim dwie w podobnym wieku kobiety. Zadbane, uśmiechnięte zaczynają między sobą świergotać. Najwyraźniej wspominają wspólny czas ze sobą, śmieją się. Każda z nich inna, pewnie z innymi doświadczeniami, innym charakterem ale są, stoją we trzy, za żadne skarby nie dają się przekonać tej w pociągu, że mają sobie już iść. Machają sobie na pożegnanie krzycząc "Pamiętaj, za tydzień jesteśmy u ciebie!". 
O takiej starości i przyjaźni marzę.


7 komentarzy:

 1. Każdy marzy. Spełnienia życzę w takim razie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Galopku, oglądanie krajobrazu, obserwacja ludzi i błądzenie myślami jest tak samo ważne i pożyteczne jak czytanie.W okresie starości przyjazń jest bardzo ważna. Bardziej wierzę w przyjazń niż w miłość, jest po prostu trwalsza , choć wymaga większej tolerancji niż....miłość.
  Miłego, ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna historia... Chyba każda z Nas marzy o takiej starości i przyjaźni, żeby mieć kogoś, kto Cię wysłucha i zrozumie...

  OdpowiedzUsuń
 4. ja zawsze z trzema przyjaciółkami spotykamy się w okolicach urodzin każdej z nas ;-) Ostatnio będąc w restauracji z moim K. widzieliśmy właśnie 4 takie przyjaciółki, grubo po 50-tce, które świętowały urodziny jednej z nich. Na co mój K. - "O, Ty z dziewczynami za 30 lat!" :-)
  Bardzo bym chciała! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałymi przyjaciółmi można się cieszyć w każdym wieku, o ile się ich zdobędzie i o nich dba! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kochana, powinnaś przeczytać dwie wspaniałe książki Izabeli Pietrzyk (ze Szczecina) - "Babskie gadanie" i "Wieczór panieński". O babskiej przyjaźni i solidarności z ogromną dawką humoru! Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za pozostawiony ślad.