15 wrz 2012

Kocham Hołka !


Pewnie sobie wyobrażacie a inni wiedzą to z doświadczenia, że będąc nowym mieszkańcem stolicy, bez nawigacji lepiej do miasta autem się nie wybierać.
Kiedy mąż przed pozostawieniem mnie na 2 tygodnie w Wawie, rozpoczął kurs obsługi nawigacji, szanowna się rozklekotała… .Jak to baba wpadłam w panikę, że jak ja teraz mam jeździć z dziećmi do szkoły, do przedszkola i do pracy autem na drugi koniec Wawy. Łzy w oczach, wielkie i w dużych ilościach ku….. w powietrzu… wrrrrrr
A tu nagle dostaję smsa „wypróbuj bezpłatnie przez najbliższy tydzień nawigację w telefonie…trata tata”. Cieszyłam się jakbym wygrała szóstkę w totka :)
Trochę musiałam się poirytować, kiedy nadrabiałam kupę kilometrasów, bo komenda trzymaj się lewego pasa była skrętem 90 stopni i galopek pojechał dalej. Nawet pewnego dnia, dojechał  aż do Łomianek :(
Już doszłam do ładu z tą panią z „nawi” i już coraz lepiej się rozumiemy. Ale co zrobić kiedy nagle nawigacja nie może złapać sygnału GPS??? …trzeba jechać na czuja :) Jakby ktoś chciał wybrać tu opcję, spojrzeć na mapę, odpada ;) Mapy galopciaczka nie raczyła zabrać ;)
Więc wszelakie zjazdy, zajęcie prawidłowego pasa na sześciu pasmowej jezdni ( pierwszy raz tu takową jeżdżę :) ) i kojarzenie budynków, które zlewały mi się w jedno i to samo ( w Warszawę ;) ) było mega stresujące. Kiedy prawidłowo zajęłam pas i zjechałam w rozpoznawany przez siebie zjazd, oj jaka byłam z siebie dumna!!!
 Fajnie by było gdybym mogła tak powiedzieć po dotarciu do domu :(  Jakiegoś  kolejnego skrętu  nie skojarzyłam i wyjechałam poza miasto… bez „nawi”, bez mapy, z ostatkami paliwa w baku i stresem czy zdążę po córki do placówek. I co??? No i ryk. Dosłownie jechałam i wyłam. Kiedy już mogłam się zatrzymać, stanęłam i z tym rykiem i paniką zadzwoniłam do męża. Miałam dosyć być dzielną, samodzielną, odważną …wszystko we mnie pękło, więc trochę sobie powyłam ;) Mąż oświecił mnie, żebym spróbowała odpalić starą nawigacje, może załapie sygnał i mnie poprowadzi. Wszystko wstukałam,  udało się jej załadować mapę i nagle słyszę ten głos „Witam Krzysztof Hołowczyc, poprowadzę cię do celu”. Dziewczyny jak ja go pokochałam za te słowa!!! Jak ta wariatka krzyknęłam z nadzieją „prowadź Hołek, prowadź !!!” :) I jak się pewnie domyślacie, Hołek mnie uratował…  i to nie ten jeden, jedyny raz :) Od tej pory obiecałam mężowi, że nigdy nie będę narzekała, że ma zmienić głos w nawigacji. Kocham Hołka !!!
 Po tych wszystkich perypetiach, spalonych niepotrzebnie litrów paliwa, wreszcie wiem jak dojechać z  placówek, a także z pracy do dom. WOW! Czyżbym słyszała brawa??? ;)
Dróg do domu jest wiele, więc pewnie jeszcze trochę pobłądzę ale już z mapą w aucie w razie „w”.
...a prawie takie zdziwienie kiedyś zapanowało w moim aucie, bo nawi poprowadziła mnie przez centrum...niby rekomendowana trasa ;) A ja przejeżdżam koło Pałacy Kultury, Grobu Nieznanego Żołnierza... i doznaje szoku "rety ja naprawdę mieszkam w Warszawie" :)

Może kiedyś się ziści moje marzenie i czymś takim będę śmigać ulicami. Śmigać to chyba za wiele powiedziane/napisane ;)


Miłego, weekendowego odpoczynku babeczki!

P.S. Dziękuję, że tu zaglądacie, pomimo,że z braku czasu tak mało udzielam się na innych blogach :*

9 wrz 2012

niedzielnie o moich przygodach z ZTM

 Jak mi dobrze...wypoczęta, słonko za oknem i z pyszną kawką. Wczoraj zakupiłam oto specyfik i stwierdzam, że bardzo smaczna...mniam.


Dziś zarzuciłam hasło ZOO...ale radocha w domu. Obym tylko dojechała ;) w razie czego pojadę na Gdańsk...tam przecież też jest ZOO  ;)))

Tak jak w temacie dziś będzie o moich wojażach komunikacją  miejską. Ciekawe czy będzie Wam się chciało czytać...ryzykuję :)

 Kiedy wpadałam do W-wy w celach organizacji naszego przyszłego życia z otwartą buzią siedziałam i obserwowałam pewną licealistkę, która odebrała telefon.

"Słuchaj to o której? Nie mi się nie opłaca tam. Poczekaj, o 7:00 wsiądę w 109, o 7:24 będę na Politechnika Metro.Stamtąd o 7:30 mam na Kujawską tramwaj 26 i będę na Sikorskiego o 7:56. A potem już wsiądę w 131 i na miejscu będę w sam raz o 8:30. To mi się bardziej opłaca..."

Zdawało mi się jakby dziewczyna miała w swej wyobraźni super plan połączeń i w trymiga zaplanowała swoją podróż, łącznie z planowanym czasem podróży. Ja już chyba tego nie ogarnę :)
Oczywiście numery, przystanki i godziny strzelałam, bo ja jedynie zapamiętałam z tego, że coś działo się w okolicach 7 i w roli głównej było metro :)
Zdecydowanie ja jestem skazana na swoje własne notatki połączeń :)

Wiem, wiem...bazgroły straszne, ale ja wszystko kumam :)

Jeżeli ktoś czyta ze zrozumieniem moje wpisy albo zna mnie osobiście, wie już, że mam problemy ze zdążeniem wszędzie na czas. Zawsze moje wyjścia z domu są na ostatnia chwilę...wiem, wiem, nieładnie :(
Może właśnie wielkie miasto, ZTM i prawie godzinna podróż do pracy pogoni tę wadę...kiepsko to widzę ale nadzieję mam ;) Bliscy widzą to cienko i tylko śmieją się pod nosem...hehe

Moje pierwsze przemieszczania się komunikacją miejską.

Początek roku szkolnego. Pani Madzia kupuje sobie wysoki bucik, co by zrobić pozytywne wrażenie.


Wciska się w wyszczuplające majtasy po pachy (oszczędzę Wam zdjęć ;o ), sukieneczka, torebeczka i już ma wybiec na przystanek i w ostatniej chwili chowa do niej balerinki. Kiedy doszłam na przystanek tramwajowy już zatęskniłam za jazdą autem...moje stópiska...ło matko!!!
Mam to gdzieś staję wśród ludzi, wyciągam baletki i bez pardonu przebieram butki...ufff


I kiedy nawet jeszcze nie wsiadłam pojawiła się pierwsza myśl stratega codziennych podróży - wygodne, dyżurne buty, pasujące do wszystkiego zakupić koniecznie !

Pamiętacie jak pisałam, że chyba nie będę się odchudzać, bo przynajmniej w tramwaju mogę bez skrępowania siedzieć i nie stresować się, że nie ustąpię miejsca starszej osobie,bo niby w ciąży?

Gacie wyszczuplające podziałały...nikt nie ustąpił mi miejsca :) W pewnym momencie pomyślałam "to chyba niedobrze ciężko mi tak stać i stać ;)" , więc kiedy się przesiadałam zdjęłam je na przystanku jak te buty :)

 .......

Żartuję z tymi gaciami...ale miałam na to wielką ochotę, uwierzcie :)

Do widoku za szyba tramwajową gratis dostałam koncert podwórkowego akordeonisty :)W pierwszej chwili myślałam, że to akcja z okazji 1 września, albo antystresowa kampania po wakacjach, aby łagodniej wracało się po przerwie do pracy..hehe. Pan kulturalnie na koniec przebiegł z wieczkiem od kremu nivea i wypadł na szybki koncert do następnego wagonu :)

A z przesiadkami to też różnie. No bo w rozpisce np. mam takie przystanki GUS 01, GUS 02,GUS 03, GUS 04, GUS 05.... Więc jak przesiadam się np. na GUS 01 w pojazd z GUS 05, to mniemam, że jest w zasięgu mego wzroku. Wysiadłam pierwszy raz i rozglądam się a tam pełno przejść podziemnych, wielkie skrzyżowanie i teraz biegaj sobie kobieto i szukaj jak w głowie cyka ci, czy oby zdążysz do pracy na czas. Nie biegam  tylko koniec języka za przewodnika. I co się okazało, że mogłabym sobie biegać jak ta sierota, bo przystanek okazał się istnieć tak jakby w przejściu podziemnym. W życiu bym na to nie wpadła :)

I nie ma to jak jechać niby z zapasem czasu a tu czeka się 15 minut na kolejny autobus i z zapasu robi się na styk. Teraz już mam rozpiskę awaryjnych tras dojazdów...wszystkiego człowiek się uczy, doświadcza i zmienia zdanie. Na przykład w Szczecinie jak miałam jechać komunikacją miejską to była to ostateczność.
Tu w Wawie kiedy wyszukiwałam połączeń, szukałam takiego bez przesiadek, co z tego że 20 minut dłużej. A teraz...nawet 3 przesiadki mnie nie przerażają, oby szybko do celu :)

Na koniec wklejam ponownie zdjęcie z jednej z wielu kładek na Mokotowie. Zawsze przechodzę przez nią i patrzę z wysoka. W głowie mam moment jak szłam na rozmowę o pracę i z wielką niewiadomą co będzie dalej zrobiłam zdjęcie. Teraz patrzę w tą samą przestrzeń z pewnością, uśmiechem... witaj Warszawo, bez strachu, obawy i rozczarowania.
Słonecznej niedzieli :*

8 wrz 2012

moja Warszawa + prośba...tak, to miasto którego tak się obawiałam stało się moim domem, domem który pokochałam. Każdego dnia chłonę to miasto.Nie potrafię skupić się na lekturze jadąc tramwajem do pracy...po prostu rozglądam się i obserwuję życie tego dużego miasta.
Z początku myślałam, że będę malutka w tym tłumie,zamknę się w czterech ścianach i będę żałowała decyzji o przeprowadzce.
Wierzycie w pierwsze odczucia??? Kiedy weszłam do naszego nowego mieszkania otoczonego zielenią, przy dużym placu zabaw dla dziewczynek poczułam, że to jest moje miejsce. W każdym niemal mijających dni doświadczam tutaj od życia wiele dobrego.


Obawiałam się, że córki bardzo przeżyją  nowe placówki a one weszły w ten tryb jak w masełko. Oliwia już na drugi dzień wstała jak skowronek i rozemocjonowana dopytywała się, kiedy jedziemy do szkoły, bo nie może doczekać się spotkania z nowymi koleżankami. Maja w zerówce dumnie przynosi pieczątki słoneczka, chwali się pustą śniadaniówką i dzielnie dba o swoją wyprawkę. Julia dzielnie śmiga do przedszkola. A ja z pracy również zadowolona. Jest to pierwsza szkoła w mojej karierze, w której wszystko jest tak jak trzeba, bez ściemy, wszystko na tip top, do tego sympatyczna i zaangażowana w pracę z dziećmi kadra pedagogiczna.
Jedyny minus tego wszystkiego to komunikacja miejska i jazda autem, której jeszcze nie mam opanowanej i dostaję szału jak nie skręcam w uliczkę, którą nie trzeba i wyjeżdżam poza miasto...ale o tym pewnie jeszcze nie raz :)

Nie wiedziałam, że tak szybko to napiszę ale uwielbiam Wawkę :)

A teraz prośba :) 
 Zaraziłam się białymi ramkami i nie mogłabym jej  nie kupić  w Ikei. Nie mam jednak pomysłu na tekst do niej. Mam kilka ulubionych sentencji ale potrzebuję świeżego powiewu. Ramka wisi w kuchni, jeżeli kogoś to natchnie proszę o propozycję w komentarzach.
P.S. Długo tu nie pisałam choć w głowie w tramwaju powstawało wiele postów...mam nadzieje, że niektóre z nich sukcesywnie będę zapisywać. Oj jak ja bym chciała mieć twardy dysk, który rejestruje moje przemyślenia a potem tylko edit w domu i na blodżka :)


Miłego weekendu Kobiety !