28 lip 2016

Połonina Caryńska - bieszczady cz.2

Pogoda nam sprzyjała i według planu w kolejny dzień wyruszyliśmy po śniadaniu na Połoninę Caryńską, która zauroczyła nas swoją zielenią zdobywając Połoninę Wetlińską.

Oczywiście skorzystaliśmy ponownie:


Plan wędrówki

5 lip 2016

Połonina Wetlińska czyli Kropkagalopka w Bieszczadach :)

W tym roku prawie wraz z ostatnim dzwonkiem w szkole spakowaliśmy się i pojechaliśmy w Bieszczady. Byłam tu będąc dzieckiem, śpiewałam o nich na obozach i teraz nadszedł czas by w nie wyruszyć.
Dziś chcę przedstawić Wam naszą rodzinną wędrówkę na Połoninę Wetlińską :)
Może komuś nasze doświadczenia pomogą w wyborze przyjazdu w Bieszczady.
Wędrujemy z dziećmi, dlatego dojeżdżamy do parkingu pod szlakiem. Marzy mi się ruszyć w góry  na cały dzień i chodzić po połoninach od rana do wieczora. Może mi się uda wypuścić kiedyś bez dzieci. Kto jedzie ze mną ? :)
Startujemy...

Plan wędrówkiKorzystając z mapy ze szlakami wydawnictwa Copernicus, która jest bardzo dokładna ( oznaczenie parkingów, szlaków, czas wejścia i zejścia) postanowiliśmy pierwszy słoneczny dzień wyruszyć na Połoninę Wetlińską. Zdecydowaliśmy się na wędrówkę żółtym szlakiem z Przełęczy Wyżna, gdzie znajduje się parking (15zł doba). Również można wybrać się czarnym szlakiem z parkingu blisko Górnej Wetlinki. Szlak ten łączy się z żółtym. Jak ktoś jedzie z Cisnej, to parking z czarnym szlakiem jest przy drodze, oznakowany i widoczny. Po nim po parunastu zakrętasach i pięknych widokach jest kolejny parking i tu jest początek szlaku żółtego. Jadąc dalej jest kolejny parking w Brzegach górnych, skąd czerwonym szlakiem można wejść na Połoninę Wetlińską lub Połoninę Caryńską.W pobliżu jest przystanek autobusowy.Wyczytałam w przewodniku dla dzieci, że szlak żółty jest szlakiem zarówno dla dzieci jak i rodziców, więc tym właśnie szlakiem postanowiliśmy ruszyć z Przełęczy Wyżna.